Історія ліцею

Школа розташована в центрі села Середній Березів. Перша школа з регулярним навчанням відкрита в середині 1890-х років.
Відкриття нової школи відбулося в 1983 році (директор школи Білавич В.І.). Він зробив великий внесок в оформленні школи та поповненні її матеріальної бази. Завдяки його діяльності, ми сьогодні маємо обладнані 23 кабінети, особливо добре забезпечення мають кабінети природничо-математичного циклу, обладнання яких збереглося. Кабінети суспільно-гуманітарного циклу періодично поповнюються літературою та дидактичними матеріалами. На базі Середньоберезівської школи проводилися Всеукраїнські семінари..

За час існування Середньоберезівської школи з її стін вийшло багато знаменитих людей.
Зокрема, Пасічанський Ярослав Іванович, член спілки художників України; Симчич Василь Ількович, актор кіно (головні ролі у фільмах “Захар Беркут” та “Білий птах з чорною ознакою”); Симчич Зеновій Васильович, артист Коломийського драмтеатру; Ігнатюк Марія Миколаївна, режисер, доцент кафедри Прикарпатського університету; Леся Геник, Ганна Арсенич-Баран, відомі поети нашого краю; Габорак Мирослав Михайлович, голова обласної профспілки, кандидат філологічних наук; Білавич Галина Василівна, професор, доктор педагогічних наук; Веселовська Ганна Миколаївна, кандидат математичних наук (захистилася в Німеччині); Сулятицький Микола Іванович, викладач медичного університету; Геник Степан Миколайович, професор, доктор медичних наук; Білавич Іван Васильович, кандидат медичних наук, захистився в Польщі.

У нашій школі працював нестандартний педагог-самородок з Березова, Скільський Іван Семенович, який керував авіамодельним та радіотехнічним гуртками (безкоштовно). Створив гідроелектростанцію на р.Ратундзява.

Неможливо коротко описати всі особливості, які примножували славу нашого закладу.

Детально історія розвитку школи та освіти на теренах Березовів описана в книзі В.І.Ігнатюка “Середній Березів: школа в житті села” (Прикарпатський університет ім.В.Стефаника, Косів 2007р.)